70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu Wszyscy znamy, że brak ćwiczeń, palenie tytoniu, spożywanie za wielkiej sum gazie i dieta uboga w zyski oraz warzywa nie wróżą nic dobrego. Składniki te znacząco zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia nadciśnienia tętniczego lub udaru mózgu.

8 owoców, dzięki którym unikniesz podwyższonego ciśnienia tętniczego i udaru mózgu

 

Jest chociaż niewiele praktycznych, a równocześnie efektywnych kroków pozwalających zapobiec tegoż szaleństwa.

kup traz

 

 

Poniżej przedstawiamy 8 owoców, które o jeść, aby zapobiec chorobie nadciśnieniowej oraz udarowi mózgu.

Banany

Lekarze zalecają spożywanie bananów w sensu obniżenia za wielkiego ciśnienia krwi. Wszystko dzięki wysokiej zawartości potasu. Znajduje się, że potas zwiększa siłę skurczu mięśnia sercowego.

Dzięki potasowi zawartemu w bananach wysokie ciśnienie tętnicze nietrudno się obniży. Banany można jeść jak własną przekąskę lub dać je do jogurtu bądź do owsianki.

Kiwi

Owoce kiwi z ziołem miąższem zawierają potas, też jak pomidory i banany. Obejmują ponad witaminę C, która idzie jako przeciwutleniacz wolnych rodników.

Jeden owoc kiwi zaspokaja 9% dziennego zamówienia na potas, 7% na magnez i 2% na wapń.

Pomarańcze

Picie soku z dwóch pomarańczy każdego dnia może zadziałać w ograniczeniu ciśnienia tętniczego. Rezultat w role obniżenia ciśnienia można zaobserwować po 2–4 tygodniach spożywania soku.

Owoc granatu

Owoc granatu to niesamowicie świeży owoc, jaki ważna spożywać na twardo lub pić w twarze soku. Pewne z pytań dowiodło, że picie filiżanki wyciągu z granatu chociaż raz dziennie przez cztery tygodnie może zadziałać w ograniczeniu ciśnienia tętniczego.

Sok z granatu może ważyć element pożywnego śniadania. Miej jednak, żeby zobaczyć ilość cukru, jeżeli kupisz gotowy sok. Dodatek cukru może zaburzyć korzystny wpływ soku na zdrowie.

Papaja

Ten ciepły owoc obniżający ciśnienie jest rewelacyjne rozwiązanie dla kobiet zmagających się z nadciśnieniem tętniczym. Papaja zawiera potas a nowy składnik o potwierdzonym działaniu obniżającym ciśnienie u osób z nadciśnieniem tętniczym – flawonoidy.

Brzoskwinie i nektarynki

Jedna małej liczbie brzoskwinia lub nektarynka zaspokaja 8% dziennego zamówienia na potas, 3% na magnez i 1% na wapń.

Dla głów na wypłacie obniżającej ciśnienie doskonałą opcją dla nowej brzoskwini lub nektarynki będą plasterki tych skutków mrożone bez dodatku cukru. Przed spożyciem produkty można rozmrozić albo przygotować koktajl bez ich rozmrażania.

Pomidory

Badanie ukończone w Finlandii wskazuje, że spora zawartość likopenu, czyli karotenoidu ustalonego w pomidorach, możne zmniejszać prawdopodobieństwo wystąpienia udaru mózgu. Badanie zaprezentowane w dziele Neurology objęło 1031 mieszkańców Finlandii w wieku od 46 do 55 lat. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu u osób z wysokim szczeblem likopenu ograniczało się o 55%.

Arbuz

Arbuz zawiera olbrzymią porcja wody dzięki czemu dobrze tłumaczy na głowy z zwiększonym ciśnieniem farby czyli z nadciśnieniem tętniczym. Arbuz może dodatkowo zapobiegać wzrostowi ciśnienia u osób z obowiązującym ciśnieniem krwi.

Ponadto rezultat ten ma L-cytrulinę, która umożliwia regulację ciśnienia tętniczego również je odbiera. Oprócz tego aminokwasy wprowadzone w arbuzach mogą zapobiegać wzrostowi ciśnienia tętniczego.

Więc pijmy świeżo wyciskane wyciągi z zysków oraz warzyw. Lub jest rzecz bowiem istotniejszego w życiu niż zdrowie ?

Zobacz również wolnoobrotowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.