70 88 77 582 w 34
wiślij sms o tresci WNIOSEK na 7393 (3.69 zł za sms)

Wędkarski Dziwnów

Pożyczki i kredyty najlesze oferty przygotownee dla Ciebie

Wędkarski Dziwnów

Wędkarstwo podlodowe

Dla dużych wędkarzy zarówno pogoda jak i okres roku nie jest przeszkodą do prowadzenia swojej pasji. Wielu z nich z niecierpliwością oczekuje na zamarznięcie akwenów wodnych, by mogli dostać na lód i pielęgnowanie swojego pragnieniach.

Wędkarski Ińsko

Wędkarstwo podlodowe zatrzymuje się coraz większe. Jeśli chcemy podejść do ciała tych pasjonatów, musimy się uzbroić w sprzęt, który dobrze odbiega swoim obrazem i parametrami od tych, wprowadzanych w sezonie letnim. Nawet laik zdaje sobie sprawę, że teraz sama wędka pragnie być dużo krótsza.

wędkarstwo allegro

wędkarstwo allegro

Jednakże w wywierconym w lodzie otworze ciężko będzie łapać wędką o długości 2-3 metrów. Jakiego sprzętu będziemy musieć oprócz wędki?

Żyłki wędkarskie

Skłonności do wędkowania podlodowego, oferowane w sprzedaży są przede wszystkim mniejsze od tradycyjnych. Dotyczy to z faktu, że nie jest nam potrzebna ilość konieczna do jej promieniowania na odległość, jak dzieje się ostatnie latem. Pragnie stanowić natomiast dostosowana wytrzymałością do ciężaru ryb żyjących w zbiorniku. Ważnym jest również jej kolor nie odstraszał ryb. Wykluczone jest wykorzystywanie zimą żyłek kolorowych – kierowane są żyłki przezroczyste, antyrefleksyjne, z poziomem dopuszczonym do codziennego lodu.

Zobacz również porównywarka tabletów

Wędkarski Ińsko

Wędkarstwo podlodowe – na co łapać?

O ile zależy nam, żeby nasze przyszłe trofeum nie zauważyło żyłki, o tyle przynęty muszą wabić rybę. Najczęściej wykorzystywane zimą przynęty to:

błystki podlodowe, czyli sztuczna przynęta przypominająca kształtem młody narybek, zrobiona z metalu, tworzywa sztucznego lub drewna. Błyski podlodowe wyposażone są w kotwiczki umożliwiające zacięcie i prowadzenie ryby. Zimowe błystki dają się przede wszystkim dobrymi połyskującymi barwami lub wysokim, transparentnym kolorem;
mormyszki, czyli metalowe haki z głową. Celem zainteresowania ospałych w obecnej temperaturze ryb, główki najczęściej są w kolorze srebrnym lub złotym. Główki są także nacinane tak, żeby w sezonie ruchu jak daleko odbijały światło. Aby zapobiec niepożądanemu procesowi rdzewienia, mormyszki kryje się warstwą wolframu lub srebra;
przynęty wędkarskie naturalne, używane w wypadku stosowana metody spławikowej. Zimą kierowane są zarówno przynęty jak i zanęty o wysokim, nęcącym zapachu i kolorze czerwonym lub transparentnym. Ilość atraktora lub dipów jest znacznie szersza niż w sezonie letnim.

Wędkarstwo podlodowe za marne pieniądze że występować się naszym nowym hobby na mroźne dni.

Źródło artykułu Wędkarstwo podlodowe

Wędkarski Ińsko

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.